Sırlı Şükran Kitabı-The Secret Gratitude Book

(Please scroll down for english)

Merhaba sevgili okur.

Çok muhteşem bir çalışmadan bahsetmek istiyorum bugün size.

Şükran kitabı.

Seneler önce 2007 senesinde hayatımı değiştiren bir kitap vardı. Rhonda Byrne “The Secret”

( Sır ) isimli kitap.

Geçmiş araştırmalara baktığımda Rhonda’nın aslında hiç de yeni bir başlık kullanmadığını ve kullanılan başlığın çok eskilerde farklı yazarların zaten kullanmış olduğunu gördüm ( örneğin Rhamta, Earl Nightingale , Neville Goddard vs.. ).

Kitabı sıra dışı yapan ve milyonları neredeyse tüm ülkede sattıran, Kitap tasarımı, kullanılan kağıt kalitesi ve kesinlikle içeriğinin kurgusuydu. Bir çok öğretmen ve kişisel gelişim sektöründe kendini kanıtlamış ustalar o kitapta birer bilir kişi gibi sırasıyla hap bilgilerini veriyorlardı.

Neville Goddard, Earl Nightingale ve Napoleon Hill aslında hep aynı konulardan bahsediyorlardı fakat Rhonda, çekim yasasının çok daha basitleştirilmiş anlatımıyla karşımıza çıkmıştı.

Kitap dünya çapında “Bestseller” olduktan sonra – (Bir ürün satıldıktan sonra, hemen ona ek olarak benzer yan ürünler çıkarılır)- şükran kitabını piyasaya sundu. Şükran kitabı diyorum çünkü aslında bir not defteri ajanda benzeri bir yapıda. Efsunlu bir kitabı andırıyor tasarımı. Ciltli ve çok kaliteli.

Hello dear reader.


Today I want to talk to you about a very magnificent work.
The Secret Gratitude book.
Years ago, in 2007, there was a book that changed my life.
Rhonda Byrne “The Secret”.


Looking at the past researches, I saw that Rhonda did not actually use a new title at all and that the title used was already used by different authors in the past (eg Rhamta, Earl Nightingale, Neville Goddard etc.).
It was the design of the Book, the quality of the paper used, and certainly the fiction of its content that made the book extraordinary and sold millions almost all over the countries in the world. Many teachers and masters who have proven themselves in the personal development sector were giving pill information in that book, like a know-it-all.

After the book became a worldwide “Bestseller” – (Once a product is sold, similar spin-offs are immediately added to it) – Rhonda released the gratitude book. I call it a diary book because it’s actually a notebook-like agenda. It’s design is reminiscent of an enchanted book. Hardcover and very good quality.

The Secret Gratitude Book
The Secret Gratitude Book

Değerli bir şükran kitabı çünkü not aldığınız tüm şükürler sizi istediğiniz hayatınıza götürecek. Bu anlamda muhteşem bir bilinç altı mesajı vermekte.

It is a quality book form because all the gratitude you write will lead you to the life you want. In this sense, it gives a magnificent subliminal message. ( you are doing something very important )

The Secret Gratitude Book

İlk iki sayfası not kitabını nasıl kullanacağınızı açıklamış. Önce 20 defa Teşekkürler diyerek meditasyon yapıyoruz ve yavaşlıyoruz. Daha sonra şimdiki hayatımız için şükürlerimizi not alıyoruz. Bir sonraki sayfada ise “Mişli” şükürlerimizi yazıyoruz. Yani şimdiki zamanda istedikleriniz sanki olmuş gibi şükürlerinizi yazacaksınız. Her bir çalışma öncesi yine içimizden 20 defa Teşekkürler diyoruz. Böylece teşekkür, şükür frekansına daha kolay geçiş yapmış ve orada kalmış oluyoruz.

The first two pages explained how to use the note book. First, we meditate by saying Thank You 20 times and slowing down. We then take note of our gratitude for our present life. On the next page, we write our “imagined” gratitude. So, in the present tense, you will write your gratitude as if everything what you want has come true. We say thank you 20 times before each work. In this way, we transit to the frequency of gratitude more easily and stay there.

Kitabın ön kapağında tüm dillerde derin baskı şeklinde Teşekkürler yazıyor.

On the front cover of the book is written “Thank you” as a deep print in all languages.

Sayfalar çok estetik ve aynı zamanda metalik desenli motiflerle bezenmiş.

The pages are decorated very aesthetic and at the same time with metallic patterned motifs.

Amazon.com.tr adresinden 73,00 TL gibi bir fiyata aldım Haziran 2021’de.

Fiyatlar biliyorsunuz ki indirim dönemine ve finansal döneme göre sürekli değişmekte. Bu nedenle belirtmiş olduğum tutarı mutlak referans olarak kabul etmeyiniz.

You know that the prices are constantly changing according to the discount period and the financial period. For this reason, do not accept the amount I have stated as an absolute reference.

Peki şükürlerinizi yazmak sizce nasıl bir fikir. Daha önce deneyimledinizmi ?

So, what do you think it’s like to write your thanks? Have you experienced before?

Sevgiler/ In love

Divadonnabella

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s